14.09.20

ТРИВАЄ ПОЖЕЖОНЕБЕЗБЕЧНИЙ ПЕРІОД

За 8 місяців 2020 року, на території НПП «Пирятинський» сталося 9 пожеж, у результаті яких вогнем знищено майже 267 га території природно-заповідного фонду і до кожного з цих випадків причетна людина.

На даний час в України триває пожежонебезпечний період, у зв’язку з цим працівники служби державної охорони НПП «Пирятинський», спільно з працівниками Пирятинського районного відділу ГУ ДСНС в Полтавській області провели профілактичну роботу серед населення, з метою запобігання пожеж та інших надзвичайних ситуацій на території природно-заповідного фонду. Розповсюджено листівки та проведено бесіди серед мешканців м. Пирятина та сіл Пирятинського району: Замостище, Зарічча, Кейбалівка, Кроти, Леляки, Шкурати, Березова Рудка, Сасинівка, Давидівка, Крячківка, Вечірки, Грабарівка про категоричну заборону випалювання сухих решток рослин у пожежонебезпечний період; заборону викидання сміття у невстановлених місцях та його спалювання, що всіма було сприйнято з розумінням.

        Однак, ще раз нагадуємо і просимо дотримуватися правил поведінки на території природно-заповідного фонду, де ЗАБОРОНЕНО:

-        розпалювати багаття, у невстановлених місцях;

-        засмічувати територію та місця відпочинку;

-        розкидати палаючі недопалки та сірники;

-        випалювати сухі рослинні рештки на земельних ділянках.

        За порушення природоохоронного законодавства України, в частині природно-заповідного фонду України існує адміністративна відповідальність за статтею 91 КУпАП, що передбачає:

-        здійснення в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, а також територій, зарезервованих для наступного заповідання, забороненої господарської та іншої діяльності, порушення інших вимог режиму цих територій та об'єктів, самовільна зміна їх меж, невжиття заходів для попередження і ліквідації негативних наслідків аварій або іншого шкідливого впливу на території та об'єкти природно-заповідного фонду;

-        тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від дев'яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів.

     Також передбачена кримінальна відповідальність за статтею 252 Кримінального Кодексу України, це :

1. Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду, - карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені шляхом підпалу або іншим загальнонебезпечним способом, якщо це спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років.

 

НПП «Пирятинський» звертається з проханням до всіх громадян, в пожежонебезпечний період, взагалі утриматися від розпалювання вогнищ, бо сподівання на те, що ви зможете зупинити вогонь можуть виявитися марними.

Відділ держохорони природно-заповідного фонду

IMG-45d8746446f715858ca0e96ca3351fb8-V

IMG-fff550693515f4aff185e659a76c3449-V

IMG 20200910 105332 1

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

- У природі все розумно продумано і влаштовано, кожен зобов'язаний займатися власним заняттям, і в даній мудрості - найвища справедливість життя. - Артур Конан Дойл

- Немає нічого більш винахідливого, ніж природа. - Цицерон Марк Туллій

 

бесплатные шаблоны joomla тут