ЯК ВИВЕСТИ КЛЕН ЯСЕНЕЛИСТИЙ

Один зі старих способів, яким виводять небажані дерева та поросль з городів та садків, подіяв і на клен ясенелистий – дерево, що нині захопило пустирі, лісосмуги та лісопарки. Про цю породу – «вселенця», родом з Північної Америки, ми вже писали навесні, коли спробували вивести його зарості з території ботанічної пам’ятки природи "Острів Масальський".

У випадку з кленом ясенелистим звичайне спилювання, навіть якщо його повторити двічі-тричі за рік, не допомагає, а тільки посилює кущіння. Цього року після дворазового спилювання (березень і червень) за короткий час відростало по 15-30 нових потужних пагонів з пенька, висотою 1–2 м кожен. Тому, навесні ми вирішили обробляти кожен пеньок кухонною сіллю, засипаючи її у борозни та отвори, пороблені в пеньку та навколо нього. Щоб надійніше подіяло та щоб сіль не розмивало дощами по навколишньому грунту, пеньки потрібно покривати великими відрізками цупкої темної плівки. Вона водночас стримає прокидання сплячих бруньок під корою (саме тих бруньок, які є причиною відростання пеньків клена ясенелистого), а також, як вам, мабуть, відомо зі спостережень, тополь, липи, граба та ін. Хочемо поділитися результатами: з 14 оброблених таких чином пеньків клена ясенелистого до осені не прокинувся жоден. А восени, коли ми підняли плівку, стало зрозуміло, що усі пеньки почали гнити. Важливо: плівку рекомендовано не знімати доти, поки не буде впевненості, що пеньок не відросте. Під плівкою все ще залишається суха сіль – її треба обережно зібрати назад у відро, щоб зайве не шкодила грунту та іншим рослинам. Сіль – шкідливий фактор для більшості рослин, однак, розповсюджений у природі, не такий чужорідний, як арборициди чи інші пестициди, і не токсичний для людей. Крім того, поряд з обробленими пеньками інші рослини розвивалися нормально протягом року, завдяки обережному поводженню із сіллю.
Ще один варіант попередження відростання клена ясенелистого – знімати кору від основи стовбура на висоту принаймні 50-100 см – не подіяв: при усій його трудоємності, з основи пеньків з’явилося 2-4 нових пагони.
Ділянка лісопаркової зони острова Масальський, про яку йде мова, через зарості клена ясенелистого дуже загущена, важко прохідна і мало естетична. Тому, у жовтні, перед початком листопаду, було вирішено повторити обробку ще на 30 деревах. У лісосмузі ми познаходили самосів і саджанці дуба звичайного, ліщини і в першу чергу прорідили ділянку над ними і навколо них, аби натомість сприяти поновленню місцевих порід. Сподіваємось з часом окультурити і зробити більш привітним це місце відпочинку для населення.
Найнадійніший спосіб боротьби з кленом ясенелистим – не допускати його появи на території. Для цього в окультурених місцях дуже допомагає викошування трави і газонів, а також викорінення усіх знайдених сіянців клена.

Науковий співробітник Абдулоєва О.С.

1487865

10603888 961959887167300 1153031075869201048 o

10694274 961960230500599 9035387099184559495 o

 

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

- У природі все розумно продумано і влаштовано, кожен зобов'язаний займатися власним заняттям, і в даній мудрості - найвища справедливість життя. - Артур Конан Дойл

- Немає нічого більш винахідливого, ніж природа. - Цицерон Марк Туллій

 

бесплатные шаблоны joomla тут