ПОТЕНЦІЙНІ СМАРАГДОВІ ОБ’ЄКТИ НПП «ПИРЯТИНСЬКИЙ»

19 вересня 1979 року була прийнята Бернська Конвенція про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі. Підписали її 39 країн – членів Ради Європи та Європейський Союз. 10 країн, котрі не підписали конвенцію, та мають статус спостерігача, приймають участь в засіданнях її

виконавчого комітету. Україна ратифікувала дану конвенцію із застереженнями. Набула чинності природозахисна конвенція з 01 червня 1982 року. У 1998 під егідою Бернської конвенції було створено так звану "Смарагдову мережу" територій особливого природоохоронного значення, котрі керуються програмою "Natura 2000" Європейського Союзу.

Смарагдові об’єкти – це території, на яких зростають види рослин, мешкають або тимчасово перебувають види тварин та знаходяться оселища (біотопи), що охороняються Бернською конвенцією.

На території національного природного парку «Пирятинський» виявлені місця мешкання 162 видів тварин (білка звичайна, бобер звичайний, лелека білий, ящірка прудка, п’явка медична, жук-олень, в’юн, жаба їстівна та ін.) та 6 видів рослин (сон розкритий, сальвінія плаваюча, змієголовник Рюйша, юринея харківська, юринея волошкова, маточник болотний), що охороняються Бернською конвенцією. Відмічені наступні середовища існування (згідно з класифікацією середовищ існування EUNIS) водно-болотних угідь, включених до Резолюції №4 (1996р.) Бернської Конвенції як таких, що знаходяться під загрозою зникнення: оселища вод суходолу (сплавини (плавучі "килимки") із жабурника звичайного, із різака алоевидного, із сальвінії плаваючої; плаваючі колонії із пухирника південного та пухирника звичайного; зарості на мілководді із плавушника болотного), болотні оселища (крупноосокові зарості, звичайно без стоячої води), лісові оселища та інші заліснені землі (прирічкові ліси і чагарники з верб).

                                                                                       Науковий співробітник, к. б. н. Оксана Абдулоєва

Мухоловка-сіра

(Мухоловка сіра)

Бобер-звичайний

(Бобер звичайний)

Білка-звичайна

(Білка звичайна)

Вуж-звичайний

(Вуж звичайний)

Шуліка-чорний

(Шуліка чорний)

В-минулому-торфорозробки

(В минулому торфорозробки)

Заплавний-Удай

(Заплавний Удай)

Сальвінія-плаваюча

(Сальвінія плаваюча)

Сон-розкритий

(Сон розкритий)

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

- У природі все розумно продумано і влаштовано, кожен зобов'язаний займатися власним заняттям, і в даній мудрості - найвища справедливість життя. - Артур Конан Дойл

- Немає нічого більш винахідливого, ніж природа. - Цицерон Марк Туллій

 

бесплатные шаблоны joomla тут