ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ДИКОЇ ПРИРОДИ

Усього на території національного природного парку «Пирятинський» зареєстровано 18 видів тварин та 13 видів рослин, занесених до Вашингтонської конвенції «Про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення» (СІТЕS). З них: орлан-білохвіст та видра річкова – це види, які знаходяться під загрозою зникнення. 16 видів птахів (сови болотяна та сіра, журавель сірий,

підсоколик великий, змієїд, луні лучний, степовий, очеретяний, польовий, орел-карлик, підорлики великий та малий, яструби великий та малий, канюк звичайний, шуліка чорний) та рослини (любки дволиста та зеленоквіткова, гніздівка звичайна, жировики овальний та Льозеля, коручки болотна та широколиста, пальчатокорінники травневий, м’ясочервоний та Фукса, зозулинець болотний, горицвіт весняний, підсніжник звичайний) – це види, які зараз хоча і не обов’язково знаходяться під загрозою зникнення, але можуть опинитися під такою загрозою. Це може статися, якщо торгівля зразками таких видів не буде строго регульованою.

СІТЕS — це міжнародна урядова угода, прийнята в результаті резолюції Всесвітнього союзу охорони природи (IUCN) 03 березня 1973 року. Під міжнародною охороною на сьогодні знаходиться близько 5600 видів тварин і 30 тисяч видів рослин. Учасниками Конвенції є 180 держав, серед яких і Україна.

Варто відзначити, що з моменту вступу в силу Конвенції у 1975 році жоден вид, що знаходиться під її захистом, не вимер через торгівлю.

Директор Юрій Митропан

1

2

3

4

 

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

- У природі все розумно продумано і влаштовано, кожен зобов'язаний займатися власним заняттям, і в даній мудрості - найвища справедливість життя. - Артур Конан Дойл

- Немає нічого більш винахідливого, ніж природа. - Цицерон Марк Туллій

 

бесплатные шаблоны joomla тут