ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЛІСІВ

У складі земель, що увійшли до національного природного парку «Пирятинський», ліси займають площу 717,9га, що складає лише 6% від його території. Така їх частка явно недостатня для представлення характерного для лівобережного лісостепу України співвідношення різних типів біоценозів. За показником лісистості НПП «Пирятинський» навіть поступається середньому значенню цього параметру по

адміністративному Пирятинському району, в якому він розташований (11%). Ще більший дисбаланс виявляється при аналізі земель, що передані у постійне користування природоохоронній установі. Лише 50,8га таких земель належить до лісовкритих площ, і всі вони представлені чагарниками.

Ліси, де панівною лісоутворюючою породою є дуб звичайний, складають 24% від площі вкритих лісовою рослинністю ділянок – 136,2га. Регіон розташування Парку здавна був густо населеним, з досить значною часткою земель сільськогосподарського призначення та невисокою лісистістю. Велика потреба у діловій та дров’яній деревині призвела до суттєвого зменшення площі корінних насаджень без належного їх відновлення. Тому, у НПП «Пирятинський» виникла гостра потреба у відновленні ключових природних ландшафтів, які охороняються. Серед них – лісостепові ландшафти з природним покривом з дубових і дубово-грабових лісів. Без спеціального сприяння та управління цим процесом природні ліси і степи на територіях, у минулому сильно перетворених сільським господарством і покинутих, відновлюються та збільшують площі дуже повільно.

Саме тому, ще в 2014 році на ділянці в межах Грабарівської сільської ради, площею 1,5га працівники природоохоронної установи спільно з науковцями Навчально-наукового центру «Інститут біології» Київського національного університету ім. Т.Шевченка та учнями Березоворудської загальноосвітньої школи провели осінній посів жолудів дуба звичайного. На іншій ділянці запланована посадка саджанців по мірі їх вирощування чи закупівлі.

Директор Юрій Митропан

DSCF3287

DSCF3293

DSCF3295

DSCF3296

DSCF3312

DSCF3321

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

- У природі все розумно продумано і влаштовано, кожен зобов'язаний займатися власним заняттям, і в даній мудрості - найвища справедливість життя. - Артур Конан Дойл

- Немає нічого більш винахідливого, ніж природа. - Цицерон Марк Туллій

 

бесплатные шаблоны joomla тут