ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ВОДНИХ РЕСУРСІВ

Національний природний парк «Пирятинський» знаходиться в долинах річок Удай, Перевод, Руда, Сліпорід. Тому тут зосереджені значні запаси поверхневих і підземних вод. Основною складовою водних ресурсів є річковий стік. Річки району відносяться до басейну річки Сули. Це – рівнинні річки з невеликою швидкістю течії 0,1-0,3м/с. Річки Пирятинщини мають мішане живлення. У них, як у всіх річок рівнинного

типу, дощове живлення становить у середньому 50% загальної кількості, 37% припадає на снігове і 13% на підземне.

Водозабезпечення міста Пирятин та сіл в межах Парку здійснюється з двох водоносних горизонтів: водоносний комплекс у відкладеннях антропогенної системи та водоносний горизонт у відкладеннях бучацької свити палеоцену. Води антропогенного експлуатаційного горизонту залягають на глибині 20-50м (в середньому 33м), а бучацького горизонту – на 87-166м глибше (в середньому 118м).

Природний режим водоносних горизонтів характеризується двома екстремальними положеннями – весняним максимумом і літнім мінімумом. Глибина залягання грунтових вод коливається при весняному максимумі в широких межах, залежно від умов того чи іншого року. Спад рівня відбувається швидко. Літній мінімум відмічається в третій декаді серпня – першій декаді вересня. В окремих випадках відмічається його настання на місяць раніше (ІІІ декада липня – І декада серпня). Між весняним максимумом та літнім мінімумом різниця в глибині залягання водоносного горизонту складає до 2м.

В долині річок Удай, Перевод, Руда значні запаси торфу. Потужність торфу становить 0,20 – 0,40м. Заплави заболочені. Тут зустрічаються долинні, мохово-осокові, низинні, прируслові болота з живленням підземними і поверхневими водами.

Науковий співробітник Костянтин Данько

DSC06025

IMG 1462

IMG 1582

IMG 1599

IMG 1623

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

- У природі все розумно продумано і влаштовано, кожен зобов'язаний займатися власним заняттям, і в даній мудрості - найвища справедливість життя. - Артур Конан Дойл

- Немає нічого більш винахідливого, ніж природа. - Цицерон Марк Туллій

 

бесплатные шаблоны joomla тут