АКТУАЛЬНО

НАСЛІДКИ СІНОКОСІННЯ ТА ВИПАСАННЯ ХУДОБИ НА ЛУКАХ

У червні місяці, в сезон масових сінокосів, працівниками державної служби охорони національного природного парку «Пирятинський» на природно-заповідній території, на луках поблизу с. Високе, виявлено та вилучено 4 незаконно встановлені невідомими особами «знаки» наступного змісту: «Територія національного парку, скошування трави заборонено, штраф 5000 грн».

Згідно Положення про єдині державні знаки та аншлаги на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду України, вони встановлюються виключно працівниками природоохоронних установ для інформування населення та природокористувачів про межі заповідних об’єктах та основні відомості про режим і правила поведінки на природоохоронних територіях. В разі виявлення працівниками служби державної охорони Парку осіб, які самовільно та незаконного встановлюватимуть подібні знаки, що є порушенням вимог природоохоронного законодавства, до них будуть застосовані міри адміністративного впливу.

Раціональне використання сіножатей і пасовищ сприяє збереженню у травостої, в першу чергу, рідкісних видів рослин. Для прикладу: на території національного природного парку «Пирятинський» зростають три види пальчатокорінників: пальчатокорінник Фукса, П.травневий, та П. м’ясочервоний (їх ще називають Зозулинці або Орхідеї).Це дуже красиві, з особливими потребами до умов зростання, квітуючі рослини. Раніше їх можна було бачити на луках в межах ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Дейманівський», що біля с. Дейманівка. Тоді на цій території постійно проводилось випасання худоби, помірне витоптування травостою. Торішня трава не накопичувалась. Орхідеї мали сприятливі умови для розвитку, а саме: цвітіння, дозрівання та, головне – для висівання та проростання насіння. В цьому році їх знайти не пощастило. А все тому, що роками не проводиться випасання худоби через її відсутність у сільськогосподарських підприємствах та зменшення поголів’я у приватних власників. Сінокосіння, відповідно, теж не проводиться. Змінюється флористичний склад та продуктивність луків. Спостерігається поступове природне заростання території чагарниками. На колишніх сіножатях і пасовищах росте багато рослин, які засмічують травостій, знижують якість корму і несприятливо впливають на якість продукції та здоров’я тварин. Товстий шар минулорічної сухої трави створює сприятливі умови для браконьєрських весняних та осінніх підпалів лук, що наносить непоправної шкоди рослинному та тваринному світу. Орхідеї у таких умовах не можуть повноцінно вегетувати, насіння не проростає.

Національний природний парк «Пирятинський» всіляко підтримує сінокосіння та випасання луків, законодавчо узгоджуючи природоохоронні заходи з Міністерством екології та природних ресурсів України для того, щоб селяни могли здійснювати цю екологічно-дружню діяльність, не завдаючи при цьому шкоди природно-заповідному фонду. Випасання худоби та невиснажливе сінокосіння допомагають поліпшувати режим природного травостою та проводити постійне омолодження лук, сприяють збереженню рідкісних та корисних рослин. Тому, псевдозаборона сінокосіння на луках під с. Високе не є ініціативою національного природного парку «Пирятинський». Служба державної охорони Парку розглядає її як провокацію та порушення природоохоронного законодавства і проводить розслідування цього інциденту.

Директор Ю. Митропан

Пальчатокорінник-травневий

Ландшафтний-заказник-загальнодержавного-значення-Дейманівський

Псевдозаборонний-знак-на-луках-біля-с

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

- У природі все розумно продумано і влаштовано, кожен зобов'язаний займатися власним заняттям, і в даній мудрості - найвища справедливість життя. - Артур Конан Дойл

- Немає нічого більш винахідливого, ніж природа. - Цицерон Марк Туллій

 

бесплатные шаблоны joomla тут