ВОЛОНТЕРИ WWF В УКРАЇНІ В НАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДНОМУ ПАРКУ «ПИРЯТИНСЬКИЙ» 

02-03 квітня 2016 року національний природний парк «Пирятинський» відвідала група з 11 волонтерів Всесвітнього фонду дикої природи в Україні (WWF в Україні). Метою візиту любителів цікавого та корисного відпочинку на природі стали: знайомство з роботою нашої природоохоронної установи, допомога у посадці

стратифікованих жолудів дуба звичайного та пророщеного насіння липи серцелистої на площі 1,5 га у рамках розробленого науковцями плану дій з відновлення корінних деревостанів та встановлення 15 будиночків для гніздування джмелів згідно плану заходів зі збереження популяцій перетинчастокрилих на природно-заповідній території і, звичайно, екскурсія екостежкою на території лісопарку «Острів Масальський».

У період робіт на природних біотопах екстриму волонтерам додавали весняні примхи погоди: сильний поривчастий вітер, часом сипав сніг та поливав дощ. Проте це не порушило добрих намірів наших гостей. З визначеними завданнями справились швидко і якісно. А ще стали свідками оперативних дій служби державної охорони екосистем Парку з виявлення та затримання порушників «сезону тиші», який вперше встановлений в Україні з 01 квітня по 15 червня. Запашний чай з лікарських трав, приготований у польових умовах працівниками Березоворудського природоохоронного науково-дослідного відділення, був не тільки смачним та зігрівав, а й сприяв теплому та цікавому спілкуванню. Квітуючі в сусідньому лісочку проліски дволисті, медунки, ряст ущільнений та зірочки жовті, а ще спостереження за перельотами гусей, качок та ширяючими лелеками створювали піднесений настрій від перебування на природі та особистої участі у її охороні та збереженні.

На теоретичних заняттях волонтери дізналися про національний природний парк «Пирятинський», історію його створення, щорічні екологічні експедиції, ознайомилися з методикою оголошення заказників. Цікавим моментом зустрічі була практична робота над проектами зі створення заказників, коли кожен учасник мав можливість реалізувати свої бачення заповідної справи. Екскурсія вечірнім Пирятином завершила перший день перебування.

У неділю зранку на гостей Парку чекала екскурсія екостежкою «Острів Масальський». Прохолодний, але сонячний день сприяв невимушеному відпочинку на природі. Різнобарвні килими першоцвітів, метелики, вужі, ящірка прудка і різноголосий спів птахів додавав екскурсії природний супровід. Відмінним експертом чистоти води Удаю стало приготування волонтерами чаю «річкового» (кип’яток з води, взятої прямо з русла). З задоволенням і неабияким апетитом смакували полтавським делікатесом – салом запашним.

Співпраця НПП «Пирятинський» з WWF в Україні тільки починається. У травні чекаємо волонтерів на обліках орхідей.

Директор НПП «Пирятинський» Ю. Митропан

DSCF0430

DSCF0438

DSCF0448

P 20160402 173026

P 20160403 120627

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

- У природі все розумно продумано і влаштовано, кожен зобов'язаний займатися власним заняттям, і в даній мудрості - найвища справедливість життя. - Артур Конан Дойл

- Немає нічого більш винахідливого, ніж природа. - Цицерон Марк Туллій

 

бесплатные шаблоны joomla тут